cnet rating for data recovery

"Wondershare Обнова податоци ... обезбедува еден тон опции за тоа како да се опорави датотеки и какви видови за пребарување, па можете да се насочат на процесот и да добијат резултатите што ги барате брзо"

Од CNET, една од водечките технолошки медиуми

Имаме 5,000,000+ Обнова податоци
софтвер корисници сега!

3211 Осврти

спецификација

Преживување уреди

се поддржани сите типови на уреди за складирање со NTFS фајл системот, FAT16, FAT32 или exFAT.

computer data recovery

Компјутер и лаптоп (recyle Бин вклучени)

memory card data recovery

мемориски картички

camera data recovery

Дигитални видео камери

hard drive data recovery

хард диск

flash drive data recovery

Флеш меморија

removable hard drive data recovery

уредите со подвижни носачи

Флопи диск , Поштенски диск, iPod (Нано, Класик и Shuffle) , мобилни телефони : Црна Бери , Nokia , Андроид телефон ... исто така се поддржани

обновува на датотеки

document files recovery

документи

Док / docx, xls / xlsx, PPT / PPTX, PDF, CWK, HTML / ХТМУ, INDD, EPS, итн

images recovery

слика

JPG, TIFF / TIF, PNG, BMP, GIF, ПСД, CRW, CR2, NEF ОРФ, РАФ, SR2, MRW, DCR, ММФ, DNG, ERF, RAW, итн

video files recovery

Видео

AVI, MOV, MP4, M4V, 3GP, 3G2, WMV, ASF, FLV, SWF, MPG, РМ / rmvb итн

audio files recovery

Аудио

АИФ / AIFF, M4A, MP3, WAV, WMA, MID / MIDI, OGG, AAC, итн

email files recovery

Е-пошта

PST, DBX, EMLX, итн

other files recovery

други, пак,

ZIP, RAR, СЕДИ, и други корисни податоци.

Сите загуба на податоци ситуација Поддржано

 • избришани несреќа
 • Непристапноста или суровини
 • Неочекувани исклучување
 • Несоодветна поделба или грешка поделба
 • форматирана уред
 • штета вирусот
 • Ресетирај на фабрички без резерви
 • Reinstalled прозорци систем или оштетување на тврдиот диск

Системски побарувања

 • Операционен систем:
 • Mac OS X 10.13 (Висока Сиера), 10.12 (Сиера), 10.11 (Ел Capitan), 10.10 (Yosemite), 10.9 (Далас), 10.8, 10.7, 10.6 или
 • Windows 10 / 8.1 / 8/7 / Vista / XP
 • CPU:
 • 1GHz (32 битен или 64 bit)
 • RAM меморија:
 • 256 MB или повеќе RAM меморија (1024MB препорачува)
 • Простор на тврдиот диск:
 • 100 MB слободен простор и над

100% сигурна и најлесен Обнова податоци софтвер

Wondershare Обнова податоци, безбеден и ефикасен софтвер за обновување на податоци, вади вашите изгубени видео клипови, слики, музика, документи, пораки, итн од хард дискот на вашиот компјутер, како и од USB дискови, надворешни хард дискови, и други уреди за складирање

preview

преглед Достапно

Прегледате сите датотеки на софтвер наоѓа и изберете ги оние кои сакате да се опорави.

search deleted files

Длабоко во податоците

Активирајте го Deep Scan да започне темелно пребарување на вашиот диск.

recover deleted files

Закрепне Датотеки Лесно

Добивање на изгубени или избришани датотеки од вашиот компјутер или уред за складирање во едноставни чекори.

Наплата на податоци за сите видови на компјутер, хард диск, флеш диск ... и многу повеќе

Проверете спецификација тек

to top
 • ефикасно

  Моќни функции за скенирање ви помага да се најде секој бајт на вашиот уред за складирање на леснотија и напредни алгоритми датотеки обновување овозможува да се врати избришани, форматиран или дури и оштетени датотеки рок од неколку минути.

  " " Wondershare Обнова податоци е прилично ефикасна парче софтвер, кога станува збор за наплата на избришани или изгубени предмети. Време на одговор е добро, интерфејс е интуитивен и нашите тестови не откриваат какви било грешки или несреќи.

  softpedia review
 • Професионални и сигурен

  3 модули се специјално дизајнирани за различни загуба на податоци сценарија. Скенирање резултати може да се спаси и увезени во Целта на програмата е да се започне датотека обновување секое време.

  " " Wondershare Обнова податоци е добра опција кога сте го изгубиле важни фајлови и сакаат да се вратам што е можно повеќе. Тој нуди добар сет на алатки за наоѓање на датотеки, и скенирање се одвива непречено и ефикасно.

  yahoo review

Едноставно за сите ситуации, без Техника задолжителни

Се урна компјутер? Важни фајлови избришани? Погрешно форматирана? Нема потреба за паника сега!

partition recovery

поделба Обнова

Загуба на податоци за бришење или форматирање партиција по грешка? Враќање на податоци зачувани на партиции кои биле избришани или форматирани, па дури и од изгубени или скриени партиции.

 • Враќање на податоци за случајно бришење партиции, форматирање на дискот / партиции, или од оштетени или скриени партиции.
 • Поделба загуба поради партиционирање, менаџерот за подигање, несоодветна клон, системот за наплата, диск несреќа итн
 • загуба на податоци поради несреќата диск партиција и вирусот на нападот на хард дискот, паѓање на системот или Windows инсталирате.
deleted files recovery

Избришани датотеки Обнова

Случајно избришани важни датотеки без никакви резерви и празни "Recycle Bin"? Закрепне избришани датотеки од компјутер / лаптоп / Server и други медиуми за чување на лесно и брзо.

 • Одеднаш избришете со десен-клик или кликнете "Избриши".
 • датотеката загуба поради to'Shift + Del "без резервна копија.
 • датотеката загуба поради празнење на Recycle Bin.
raw recovery

RAW хард диск за наплата на

Враќање на недостапни, скриени или сериозно да ги оштети податоците што обично е предизвикана од оштетување на датотечниот систем, RAW хард диск, RAW партиција или поделба загуба со овој моќен софтвер за обновување на податоци.

 • RAW партиција или диск кој се појавува како RAW или "Медиуми / диск не е форматирана, ќе сакате да ја форматирате сега?
 • Тешка корупција за неочекувани исклучување, софтвер несреќата, исклучување на медиуми за чување за време на пишување процес, неправилно тргнуваше SD картичка.
 • Други сценарија, вклучително и иницијализација уред, вирусот нападнат, меморија / SD картичка. "Одбиен пристап" или не може да се прочита, грешка на картичката, фабрички нагодувања на уредот без резерви итн

Како работи

Брзо и лесно да се добие сите изгубени датотеки

Се урна компјутер? Важни фајлови избришани? Погрешно форматирана? Нема потреба за паника сега!

 • Стартување на софтвер за обновување на податоци и изберете го типот на датотека што сакате да го направите.

 • Скенирате вашиот уред / Компјутер: Изберете патека / локација каде што се случи загуба на податоци, и кликнете "Напред" за да продолжите.

 • Селективна наплата: Преглед, реставрирана и зачувување на датотеки.

Осврти

158 Осврти

На најдобрите податоци за обновување на софтвер @affordable цена ... опорави 70 GB податоци во само 3 часа ... thanx партиционираш на Wondershare Обнова податоци 4.8.3!

од Арун Bhave, Nashik, Индија

Ова ми помогна да се опорави навистина важни белешки и за бесплатен пробен период! Се обидов во толку мај места и тоа само ми помогна soo многу! Ти благодарам!

од ANNA1526

Овој софтвер е во можност да закрепне моите податоци од мојот Андроид телефон кој ATT продавница не можеше !! диск податоци слегол corupt и овој софтвер спаси денот 3000+ Внуци слики!

од Мајкл Потер

Напиши Преглед

Најдобар и Целосно обновување на софтвер за компјутер и уреди за складирање

 • Совети и трикови
 • Најчесто поставувани прашања
Врв